Klimatyzatory SPLITOWE

Klimatyzatory splitowe składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej kondensacyjnej. Oferowane przez nas klimatyzatory tego typu charakteryzują się cichą pracą, nowoczesną konstrukcją i kształtem. Te zalety klimatyzatora zapewniają przyjemny klimat zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i mieszkalnych. Istnieje możliwość ustawienia prędkości cyrkulacji powietrza.

Klimatyzator automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę, posiada funkcję osuszania powietrza oraz energooszczędny tryb pracy w nocy. Zdalne sterowanie bezprzewodowym pilotem gwarantuje pełną wygodę obsługi klimatyzatora. Timer umożliwia zaprogramowanie czasu włączenia i wyłączenia się urządzenia, a ruchome lamele optymalną dystrybucję czystego powietrza.

W zakresie klimatyzatorów splitowych można rozróżnić następujące typy urządzeń:

  • Klimatyzator naścienny -  są zaprojektowane do zainstalowania na ścianie. Najpopularniejsze i najtańsze klimatyzatory stosowane powszechnie w domach, biurach i sklepach.
  • Klimatyzator podstropowy -  mocowany jest pod sufitem w pozycji poziomej, stawiany na podłodze lub wieszany na ścianie. Klimatyzatory tego typu wykorzystywane są głównie w lokalach biurowych, salach konferencyjnych, kawiarniach, bankach, szpitalach, sklepach, telekomunikacji.
  • Klimatyzator międzystropowy - jest specjalnie zaprojektowany do zainstalowania nad sufitem podwieszanym. Jednostka wewnętrzna wymaga jedynie 25-30 centymetrowej przestrzeni miedzystropowej (prz małych mocach chłodniczych urządzeń). Chłodnica klimatyzatora przewidziana jest do montażu kanałowego, co umożliwia rozprowadzenie schłodzonego powietrza kanałami zakończonymi stropowymi nawiewnikami i wywiewnikami dobranymi w oparciu o indywidualny wystrój wnętrz. Klimatyzator sterowany jest pilotem przewodowym, który umieszczony jest na ścianie w pomieszczeniu. Klimatyzatory tego typu wykorzystywane są głównie w pomieszczeniach, w których ze względów estetycznych nie można zastosować jednostek wewnętrznych splitowych.
  • Klimatyzatory kasetonowe - montowane są w przestrzeni miedzystropowej. Z sufitu "wystaje" ich czołowa część będąca jednocześnie czerpnią i wyrzutnią powietrza. Występują w wykonaniu z jednostronnym nawiewem, dwustronnym nawiewem oraz czterostronnym nawiewem (najczęściej spotykane). Najczęściej stosowane są do sal konferencyjnych, sal szkoleniowych i gabinetów.
  • Klimatyzator splitowy szafowy - przeznaczony jest do pomieszczeń produkcyjno-handlowych, holi, serwerowni, central telekomunikacyjnych, hal produkcyjnych o niewielkim stężeniu zanieczyszczeń. Szafowy kształt klimatyzatora umożliwia skierowanie strumienia powietrza bezpośrednio do pomieszczenia lub w kanał, skąd schłodzone powietrze może być rozprowadzone do miejsc nawiewu. Klimatyzator stojący zapewnia doskonałą dystrybucję czystego i przyjemnego powietrza, co umożliwiają specjalnie skonstruowane ruchome lamele. Urządzenie jest sterowane elektronicznie. Charakteryzuje się dużą mocą chłodniczą i jest łatwy w montażu i obsłudze. Dla pomieszczeń o wyższych wymaganiach (serwerownie, laboratoria itp.) są stosowane szafy klimatyzacji precyzyjnej wyposażone w nawilżacz i nagrzewnicę, umożliwiające dokładną regulację temperatury i wilgotności w pomieszczeniu.

25 latdoświadczenia
ok. 600zrealizowanych obiektów
ok. 800zadowolonych Klientów