Kurtyny powietrzne, agregaty grzewcze

Kurtyny powietrzne pozwalają zaoszczędzić energię i zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu.

System kurtyn powietrznych tworzy osłonę wentylacyjną, która przy otwarciu bramy otrzymuje klimatyzowane powietrze wewnątrz pomieszczenia. Pozwala to na znaczne zmniejszenie kosztów energii i zapewnia komfortowe ciepło. Dzięki kurtynie powietrznej można zaoszczędzić nawet 70% energii, która w przeciwnym razie uciekłaby na zewnątrz przez otwartą bramę. Powietrze wewnątrz lokalu zachowuje odpowiednią temperaturę, nawet w pobliżu otworu wejściowego. Oferujemy kutyny bez ogrzewania lub z ogrzewaniem (elektrycznym albo wodnym).

Zalety stosowania

Kurtyna powietrzna tworzy skuteczną barierę między strefami o różnych temperaturach, na przykład między ogrzanym powietrzem wewnątrz lokalu i zimowym chłodem na zewnątrz. Kurtyna utrudnia również przedostanie się do wnętrza kurzu, spalin i owadów. Natomiast dla ludzi kurtyna powietrzna jest niewidoczna i nie stanowi przeszkody.

Kryteria doboru

Przy doborze należy kierować się:

  • wysokością montażu; w zależności od wysokości dobieramy typ kurtyny, kurtyna danego typu niżej zamontowana jest skuteczniejsza;
  • szerokością otworu drzwiowego; kurtyny mają charakter modułowy i można je  składać w ciąg odpowiadający w przybliżeniu szerokości zabezpieczanego otworu.
  • stopniem dogrzania pomieszczenia; przy pomieszczeniach lepiej dogrzanych nie ma potrzeby stosowania wymienników ciepła o dużej mocy a przy nadmiarze ciepła można zastosować kurtynę zimną.

25 latdoświadczenia
ok. 600zrealizowanych obiektów
ok. 800zadowolonych Klientów