Pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda

Jest to system pompy ciepła składający się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznego modułu hydro, który można podłączyć do wszystkich standardowych niskotemperaturowych grzejników i systemów ogrzewania podłogowego. Jako „dolne źródło ciepła” jest wykorzystywane powietrze zewnętrzne. Jednostka zewnętrzna pobiera niskotemperaturowe ciepło z otoczenia i podnosi jego temperaturę.

Zwiększona ilość ciepła jest następnie przenoszona przez obieg chłodniczy do wewnętrznego modułu hydro. Dalej moduł hydro przenosi ciepło poprzez czynnik chłodniczy do wody krążącej w instalacji centralnego ogrzewania. Układy tego typu zapewniają także przygotowanie ciepłej wody użytkowej oraz mają możliwość podłączenia zestawów solarnych.

Pompy ciepła woda-woda

W pompach ciepła typu woda-woda, jako „dolne źródło ciepła” wykorzystuje się kolektory poziome lub pionowe. Pobierają one ciepło zgromadzone w gruncie w celu przetworzenia jej na wyższy poziom energetyczny poprzez czynnik chłodniczy. Zaletą tego typu pomp jest wyższa sprawność energetyczna układu grzewczego w okresie zimy. Kolektory poziome wymagają odpowiednio dobranej powierzchni kolektora w zależności od mocy pompy ciepła.

Dla budynków, które nie posiadają wystarczającej powierzchni działki poleca się kolektory pionowe – odwierty głębinowe od 1 do kilku. Zaletą kolektorów pionowych jest bardziej stabilna temperatura gruntu. W naszej ofercie są pompy ciepła zblokowane w jednej obudowie z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej lub z osobnym zasobnikiem o pojemnościach od 150 do 300 litrów. Układy z osobnym zasobnikiem c.w.u. można uzupełnić o zestaw solarny.

 

Zobacz więcej w naszej BAZIE WIEDZY:

25 latdoświadczenia
ok. 600zrealizowanych obiektów
ok. 800zadowolonych Klientów