Nawilżanie parowe i adiabatyczne

NAWILŻACZE PAROWE

Urządzenia tego typu samoczynnie pobierają wodę z podłączonej do nich instalacji wodociągowej. Pobrana woda jest ogrzewana w zbiornikach parowych nawilżaczy. Wytworzona para nawilża pomieszczenie. Nawilżacze mogą być wyposażone w głowicę wentylatorową, która dystrybuuje parę w konkretnym pomieszczeniu. Nawilżacze mogą być również wyposażone w lance kanałowe, które rozprowadzają parę w kanale klimatyzacyjnym powietrznym. Powietrze, które zostało wcześniej poddane obróbce (ogrzewanie, filtracja), zostaje już w kanale nawilżone i dalej jest przesyłane do poszczególnych pomieszczeń.

NAWILŻACZE ADIABATYCZNE MAŁE

Proces nawilżania polega, w tego typu urządzeniach, na porywaniu przez przepływające powietrze cząsteczek wody. Wentylator zamontowany w urządzeniu zasysa powietrze z pomieszczenia. Woda znajdująca się w zbiorniku zostaje „rozbijana” ultradźwiękami lub ogrzewana do momentu parowania, i wraz z przetłaczanym powietrzem jest nadmuchiwana do pomieszczenia.

NAWILŻACZE ROZPROWADZAJĄCE DOPROWADZONĄ DO NICH PARĘ

Urządzenia takie wykorzystywane jest dla nawilżania pomieszczeń, gdy dostępna jest para technologiczna. Urządzenia wymagają doprowadzania pary, którą następnie, w zależności od potrzeb, "dawkują" poprzez lance do kanałów klimatyzujących. Para jest transportowana w kanale przez przepływające powietrze do poszczególnych pomieszczeń.


 

25 latdoświadczenia
ok. 600zrealizowanych obiektów
ok. 800zadowolonych Klientów