Wieże chłodnicze

Wieże chłodnicze
 
Wieże chłodnicze są jednym z elementów systemów klimatyzacyjnych, które odpowiadają w głównej mierze za chłodzenie powietrza nawiewanego następnie do pomieszczeń. W dużych systemach klimatyzacyjnych konieczne jest stosowanie rozwiązań technologicznych, które mimo zwiększonej eksploatacji będą cały czas wydajne i ekonomiczne.
 
 
Wieże chłodnicze należą do najpopularniejszych rozwiązań w tej dziedzinie. Jeśli porównujemy je z innymi technologiami, to okazują się bardziej wydajne, a jednocześnie oszczędniejsze, jeśli chodzi o zużywanie energii. Zasada działania wież chłodniczych jest generalnie prosta. Woda przepływająca przez urządzenie poprzez bezpośredni kontakt z powietrzem prowadzi do obniżenia jego temperatury. Następnie to schłodzone powietrze jest dostarczane przez system wentylacyjny do klimatyzowanych pomieszczeń. Istnieją rozmaite typy wież chłodniczych, które różnią się ze względu na budowę, sposób regulacji, czy rozmiar. 
 
Wyróżniamy między innymi wieże chłodnicze:
 
  • otwarte
  • zamknięte
  • hybrydowe
  • wyparne
 
Zastosowanie konkretnego typu urządzenia jest uzależnione oczywiście od systemu klimatyzacyjnego, ilości dostarczanej energii do zasilania, czy zapotrzebowania na działanie tegoż systemu. 
 
 
Ofertujemy wieże chłodnicze firmy SPX Cooling Technologies Inc. oraz innych producentów w zależności od wymagań technicznych i wyboru najbardziej optymalnego rozwiązania.
 
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wież chłodniczych i do kontaktu w celu dobrania odpowiedniego dla Państwa rozwiązania.
 

25 latdoświadczenia
ok. 600zrealizowanych obiektów
ok. 800zadowolonych Klientów