Wieże chłodnicze

Spis treści

Rola Wież Chłodniczych w Systemach Klimatyzacyjnych

Wieże chłodnicze są jednym z elementów systemów klimatyzacyjnych, które odpowiadają w głównej mierze za chłodzenie powietrza nawiewanego następnie do pomieszczeń. W dużych systemach klimatyzacyjnych konieczne jest stosowanie rozwiązań technologicznych, które mimo zwiększonej eksploatacji będą cały czas wydajne i ekonomiczne.

Adaptacja do Zmiennych Warunków Pogodowych

Poza tym konieczne jest stosowanie takich urządzeń, które bez trudu dopasowują się do zmiennej pogody. Polska znajduje się w strefie klimatycznej umiarkowanej, co oznacza, że istnieją duże różnice temperatur pomiędzy upalnymi dniami lata, a mroźnymi okresami w zimie. Aby system klimatyzacyjny dobrze reagował na takie zmiany temperatury, konieczne jest stosowanie systemów technologicznych, które można łatwo konfigurować.

Efektywność i Zasada Działania Wież Chłodniczych

Wieże chłodnicze należą do najpopularniejszych rozwiązań w tej dziedzinie. Jeśli porównujemy je z innymi technologiami, to okazują się bardziej wydajne, a jednocześnie oszczędniejsze, jeśli chodzi o zużywanie energii. Zasada działania wież chłodniczych jest generalnie prosta. Woda przepływająca przez urządzenie poprzez bezpośredni kontakt z powietrzem prowadzi do obniżenia jego temperatury. Następnie to schłodzone powietrze jest dostarczane przez system wentylacyjny do klimatyzowanych pomieszczeń. Istnieją rozmaite typy wież chłodniczych, które różnią się ze względu na budowę, sposób regulacji, czy rozmiar. I tak wyróżniamy między innymi wieże chłodnicze otwarte, zamknięte, hybrydowe, wyparne. Zastosowanie konkretnego typu urządzenia jest uzależnione oczywiście od systemu klimatyzacyjnego, ilości dostarczanej energii do zasilania, czy zapotrzebowania na działanie tegoż systemu. Inne urządzenia montuje się w małych budynkach, a inne w dużych systemach klimatyzacyjnych obsługujących na przykład duże zakłady pracy.

Wymagania i Zalety Serwisowania Wież Chłodniczych

Warto również wspomnieć, że wieże chłodnicze prócz wielu zalet i ekonomiczności, posiadają również wymagania jeśli chodzi o regularne i profesjonalne serwisowanie oraz dbałość o właściwe działanie podsystemów. Niemniej jednak wieże chłodnicze należą do najlepszych i najchętniej stosowanych rozwiązań w chłodzeniu.

Różnorodność Typów Wież Chłodniczych

SPX Cooling Technologies Inc. to firma, która od ponad stu lat dostarcza profesjonalne rozwiązania chłodnicze dla potrzeb przemysłu i energetyki na całym świecie. SPX posiada kompleksowe linie produktowe potrafiące sprostać indywidualnym wymaganiom użytkowników i inwestorów zarówno pod względem parametrów pracy urządzeń jak również materiałów i jakości wykonania.

SPX Cooling Technologies Inc.: Profesjonalne Rozwiązania Chłodnicze

Wiodąca marka Marley charakteryzuje otwarte wieże chłodnicze oraz zamknięte schładzacze cieczy o przepływie krzyżowym i przeciwprądowym mogące być wzbogacone o opcjonalne wyposażenie usprawniające ich pracę i obsługę. Urządzenia te oferują moce chłodnicze w zakresie od 20 kW do ponad 100 MW oraz przepływ czynnika od 3 ÷ 30 000 m3/h.

Zapoznaj się z ofertą i skontaktuj się z nami

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wież chłodniczych i do kontaktu w celu dobrania odpowiedniego dla Państwa rozwiązania.